Ambasada Chin w Polsce

Odbiór dokumentów z Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie / Chinese Visa Application Service Center

Dla naszych Klientów świadczymy usługi odbioru dokumentów z Chińskiego Centrum Wizowego w Warszawie. Celem zlecenia odbioru dokumentów należy wysłać do naszej firmy pokwitowanie, które zostało wydane podczas składania dokumentów wraz z wnioskiem. Pokwitowanie +przygotowanie dokumentówWniosek

Koszt usługi: 149 zł

Adres wysyłki: Legalizacja dokumentów, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej

Jeżeli państwo, w którym wykorzystywany będzie dokument, nie jest stroną Konwencji Haskiej (Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.), wtedy dokument wymaga tzw. „zwykłej legalizacji”, nie Apostille. Ponieważ Chińska Republika Ludowa  nie jest stroną konwencji haskiej, dlatego po legalizacji w MSZ dokumenty muszą być zalegalizowane w Ambasadzie ChRL w Polsce.

 

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

‣ Dokumenty ukończenia szkoły/uczelni
‣ Akt małżeństwa, zgonu, urodzenia
‣ Dokumenty handlowe
‣ Akty notarialne, pełnomocnictwa
‣ Zaświadczenie o niekaralności
‣ Inne

 

Czy wymagane jest tłumaczenie?

‣ Tak, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język angielski lub chiński

 

Wymagane dokumenty:

 Wniosek
‣ Kserokopia dowodu osobistego lub paszportu
‣ W przypadku legalizacji dokumentów handlowych, należy również złożyć kserokopię KRS lub CEIDG oraz kserokopię dokumentu            tożsamości przedstawiciela prawnego firmy

 

Opłaty konsularne / w Ambasadzie:

 
DokumentCzas legalizacjiOpłata konsularna
Legalizacja dokumentu prywatnego7 dni – tryb zwykły223 PLN
Legalizacja dokumentu prywatnego3 dni – tryb przyspieszony468 PLN
Legalizacja dokumentu prywatnego2 dni – tryb ekspresowy580 PLN
Legalizacja dokumentu  handlowego7 dni – tryb zwykły446  PLN
Legalizacja dokumentu  handlowego3 dni – tryb przyspieszony691 PLN
Legalizacja dokumentu  handlowego2 dni – tryb ekspresowy803 PLN

*dni robocze Konsulatu to każdy poniedziałek, środa i czwartek, z wyłączeniem świąt.

Np. Tryb zwykły wynosi 3 dni robocze (np. złożenie wniosku: poniedziałek, odbiór dokumentów: następny poniedziałek).

 

Dane kontaktowe:

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej

ul. Bonifraterska 1

00-203 Warszawa

tel. 22 831 38 36

Ambasada Chin – informacje ogólne

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce istnieje od 1950 roku. Obecnie znajduje się przy ul. Bonifraterskiej 1 w Warszawie i składa z kilku wydziałów: politycznego, mediów i dyplomacji publicznej, gospodarki i handlu, nauki, technologii i edukacji, kultury, administracji oraz obrony. Obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Sun Linjiang. Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej znajduje się też w Gdańsku. 

Godziny otwarcia Ambasady Chin (CHRL):

Ambasada Chin (Warszawa) jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 15:00. Z kolei Wydział Konsularny przy Ambasadzie jest otwarty w poniedziałki i czwartki w godzinach 9:00 – 11:00. Godziny otwarcia wydziału konsularnego w Gdańsku to 14:00 – 16:00 w poniedziałki.

Czy Polacy potrzebują wiz do Chin?

Tak. Obywatele Polski, którzy planują wyjazd do Chińskiej Republiki Ludowej, muszą złożyć wniosek o wydanie wizy. W październiku 2018 roku Ambasada Chin w Polsce powołała Chińskie Centrum Wizowe, czyli zewnętrzne biuro zajmujące się przyjmowaniem dokumentów do wiz oraz wydawaniem paszportów z wizami. Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie mieści się w Warsaw Towers przy ul. Siennej 39 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00. W przypadku województw Polski Północnej (kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie) wniosek o wizę można złożyć w gdańskim konsulacie.

Czy w Ambasadzie ChRL trzeba się wcześniej umówić?

Jeśli ubiegasz się o wizę, musisz wcześniej umówić się na spotkanie poprzez system rezerwacji wizyty online, gdzie wypełnisz również wniosek wizowy. Jeśli chodzi o legalizację dokumentów, nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania wizyty.

Jak przebiega legalizacja dokumentów do Chin?

Chiny nie podpisały konwencji haskiej, dlatego wymagana jest tzw. zwykła legalizacja, a nie Apostille. Przed złożeniem dokumentów w Konsulacie należy wcześniej zalegalizować je w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Wnioskodawca lub osoba upoważniona musi złożyć dokumenty osobiście w Konsulacie – wnioski przesyłane pocztą, e-mailem lub faksem nie są przyjmowane.

Ambasada ChRL przyjmuje dokumenty w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 9:00 – 11:00. Legalizacja dokumentów odbywa się w jednym z wybranych trybów:

  • tryb zwykły: 3 dni robocze (np. złożenie wniosku w poniedziałek, odbiór dokumentów w następny poniedziałek),
  • tryb ekspresowy: 2 dni robocze (np. złożenie wniosku w poniedziałek, odbiór dokumentów w czwartek),
  • tryb superekspresowy: 1 dzień roboczy (np. złożenie wniosku w poniedziałek, odbiór dokumentów w środę).

Aplikowanie w trybie ekspresowym i superekspresowym wymaga uzasadnienia i zgody urzędnika konsularnego oraz stosownego potwierdzenia (w razie potrzeby). Wniosek może zostać złożony przez pośrednika (np. legalizacjedokumentów.pl), którego dane muszą zostać wpisane we wniosku, natomiast w praktyce tryb ekspresowy nie jest już stosowany.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów?

Koszt zależy od rodzaju dokumentu oraz wybranego trybu legalizacji. Pełna lista opłat znajduje się w tabeli pod nagłówkiem Opłaty konsularne / w Ambasadzie.

Wyślij zapytanie o wycenę:

Rodzaj legalizowanego dokumentu, liczba dokumentów
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.