Ambasada Hiszpanii – informacje ogólne

Ambasada Hiszpanii w Polsce znajduje się w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 4. Obecnym ambasadorem w Embajada de España en Polonia jest Pan Ramiro Fernández Bachiller. 

Ambasada jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30-16:00, natomiast sekcja konsularna jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00. Wymagane wcześniejsze umówienie wizyty drogą telefoniczną lub mailową.

Legalizacja dokumentów do Hiszpanii – apostille

Hiszpania jest stroną Konwencji haskiej, dlatego legalizacja dokumentów ma formę apostille. Hiszpania to kraj, który umożliwia uzyskanie klauzuli apostille bez wizyty w ambasadzie – aby zalegalizować polski dokument, wystarczy udać się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (dotyczy dokumentów wydawanych przez uczelnie wyższe). Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach (np. dokumenty sądowe, notarialne i handlowe) konieczne jest wcześniejsze poświadczenie w innej polskiej instytucji.

Chcesz zalegalizować dokument do Hiszpanii, ale nie mieszkasz w Warszawie i nie masz czasu na dojazdy? Pomożemy Ci uzyskać klauzulę apostille szybko i bez zbędnego stresu – zamów kuriera i wypełnij wniosek, a my zajmiemy się resztą!

Jakie dokumenty możemy dla Ciebie zalegalizować?

Nasze usługi obejmują dokumenty handlowe, dyplomy i świadectwa, dokumenty urzędowe, dokumenty związane z legalizacją pracy i pobytu, tłumaczenia przysięgłe oraz akty notarialne. Hiszpania to jeden z krajów, do których możesz u nas zamówić legalizację w formie apostille. Działamy w trybie ekonomicznym, standardowym i ekspresowym, dlatego to Ty decydujesz, jak szybko otrzymasz apostille do Hiszpanii.

Zapytaj o legalizację dokumentu
Rodzaj legalizowanego dokumentu, ilość, kraj w którym dokument będzie wykorzystywany.

FAQ

Jak uzyskać apostille w Hiszpanii?

Zarówno Polska, jak i Hiszpania są stronami Konwencji haskiej. Aby móc posłużyć się dokumentem pochodzącym z Hiszpanii w Polsce, wystarczy więc uzyskać apostille w miejscowym urzędzie. Klauzula apostille na dokumentach pochodzących z Hiszpanii jest nadawana przez Sekretarza Zarządu Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości (dokumenty sądowe), Dziekana lub jednego z członków Zarządu Kolegium Notarialnego (dokumenty notarialne oraz dokumenty prywatne z podpisem poświadczonym notarialnie) lub Szefa Sekcji Centralnej Podsekretariatu Ministerstwa Sprawiedliwości (dokumenty wydane przez centralne organy administracyjne). Konsul nie pośredniczy w uzyskaniu apostille.

Jakie dokumenty nie wymagają apostille w Hiszpanii? 

Zgodnie z Rozporządzeniem 2016/1191 niektóre dokumenty nie muszą być opatrywane klauzulą apostille – dotyczy to dokumentów odnoszących się m.in. do imienia i nazwiska, urodzenia, pozostawania przy życiu, pochodzenia dziecka, przysposobienia, obywatelstwa, małżeństwa (w tym zdolności do zawarcia małżeństwa i stanu cywilnego), rozwodu, separacji lub unieważnienia małżeństwa, zgonu, miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu, braku wpisu w rejestrze karnym.

Ile czeka się na apostille do Hiszpanii?

W przypadku jednego lub kilku dokumentów apostille do Hiszpanii można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych już w tym samym dniu. Jeśli chodzi o legalizację w NAWA lub Kuratorium, na apostille trzeba poczekać od kilku dni roboczych do 2 tygodni.