Ambasada Kuwejtu w Polsce

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Kuwejtu

Jeżeli państwo, w którym wykorzystywany będzie dokument, nie jest stroną Konwencji Haskiej (Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.), wtedy dokument wymaga tzw. „zwykłej legalizacji”, nie Apostille. Ponieważ Kuwejt nie jest stroną konwencji haskiej, dlatego po legalizacji w MSZ dokumenty muszą być zalegalizowane w Ambasadzie Kuwejtu w Polsce.

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

‣ Dokumenty ukończenia szkoły/uczelni
‣ Akt małżeństwa, zgonu, urodzenia
‣ Dokumenty handlowe
‣ Akty notarialne, pełnomocnictwa
‣ Zaświadczenie o niekaralności
‣ Inne

Czy wymagane jest tłumaczenie?

‣ Tak, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język angielski lub arabski

 

Opłaty konsularne / w Ambasadzie:

 
DokumentCzas legalizacjiOpłata konsularna
Legalizacja dokumentu prywatnego3-5 dni125 PLN
Legalizacja dokumentu  handlowego3-5 dni150-350 PLN

Dane kontaktowe:

Ambasada Kuwejtu

ul. Ignacego Krasickiego 26

002-611 Warszawa

tel. 22 419 97 80

Ambasada Kuwejtu – informacje ogólne

Ambasada Państwa Kuwejt w Polsce znajduje się w Warszawie przy ul. Ignacego Krasickiego 26. Obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Khalid Yateem Bardi Shahir Alfadhli. Stosunki dyplomatyczne między krajami nawiązano w 1963 roku, a w latach 1965-2001 Kuwejt w Polsce był reprezentowany przez Ambasadę w Moskwie. Warszawska placówka Ambasady Państwa Kuwejt została otwarta w 2003 roku.

Godziny otwarcia Ambasady Kuwejtu:

Ambasada Kuwejtu jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:30. Wydział konsularny jest otwarty w dni powszednie w godzinach 9:00 – 13:00. 

Czy Polacy potrzebują wiz do Kuwejtu?

Tak. Obywatele RP podlegają obowiązkowi wizowemu. Istnieje możliwość wyrobienia e-wizy poprzez zarejestrowanie wniosku w elektronicznym systemie rejestracji wizowej na stronie evisa.moi.gov.kw. Dozwolona długość pobytu zależy od rodzaju wizy – standardowa wiza turystyczna upoważnia do jednokrotnego wjazdu na teren Kuwejtu i pobytu do 90 dni. Po przekroczeniu 3 miesięcy trzeba się liczyć z otrzymaniem kary finansowej i zakazu ponownego wjazdu. Przy wjeździe do Kuwejtu pobierana jest opłata 3 KWD. Warto pamiętać, że podróżni mający w paszporcie jakiekolwiek ślady pobytu w Izraelu, nie mogą wjechać do Kuwejtu.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów do Kuwejtu?

Legalizacja dokumentów prywatnych kosztuje 125 zł, a handlowych 150-350 zł. Czas oczekiwania na legalizację wynosi 3-5 dni. Wymagane jest również tłumaczenie przysięgłe na język angielski lub arabski.

Wyślij zapytanie o wycenę:

Rodzaj legalizowanego dokumentu, liczba dokumentów
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.