Ambasada Algierii w Polsce

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Algierii

Jeżeli państwo, w którym wykorzystywany będzie dokument, nie jest stroną Konwencji Haskiej (Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.), wtedy dokument wymaga tzw. „zwykłej legalizacji”, nie Apostille. Ponieważ Algieria nie jest stroną konwencji haskiej, dlatego po legalizacji w MSZ dokumenty muszą być zalegalizowane w Ambasadzie Algierii w Polsce.

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

‣ Dokumenty ukończenia szkoły/uczelni
‣ Akt małżeństwa, zgonu, urodzenia
‣ Dokumenty handlowe
‣ Akty notarialne, pełnomocnictwa
‣ Zaświadczenie o niekaralności
‣ Inne

Czy wymagane jest tłumaczenie?

‣ Tak, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język angielski, francuski lub arabski

 

Opłaty konsularne / w Ambasadzie:

 
DokumentCzas legalizacjiOpłata konsularna
Legalizacja dokumentu prywatnego3 dni7 PLN
Legalizacja dokumentu  handlowego3 dni270 PLN

Dane kontaktowe:

Ambasada Algierii
ul. Ignacego Krasickiego 10
02-628 Warszawa
tel. 22 617 58 55

Ambasada Algierii – informacje ogólne

Ambasada Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej istnieje w Polsce od 1971 roku i jest otwarta dla obywateli Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Ambasada Algierii znajduje się przy ul. Ignacego Krasickiego 10 w Warszawie, a obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Salem Aït Chabane. Celem placówki jest promowanie kultury algierskiej w Polsce oraz współpraca dyplomatyczna i gospodarcza.

Godziny otwarcia Ambasady Algierii w sprawach wizowych:

  • wtorek 10:00 – 13:00
  • czwartek 10:00 – 13:00

W tych godzinach istnieje możliwość składania wniosków i odbioru dokumentów. Umówienie wizyty w Ambasadzie Algierii nie jest konieczne.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów do Algierii?

Opłaty związane z legalizacją dokumentów do Algierii zależą od rodzaju pism. Wyróżniamy dwa rodzaje dokumentów: prywatne i handlowe. Legalizacja dokumentów prywatnych kosztuje 7 zł, natomiast za legalizację dokumentów handlowych należy uiścić opłatę w wysokości 270 zł. Czas legalizacji w obu przypadkach wynosi 3 dni. Wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język angielski, francuski lub arabski.

Czy Polacy potrzebują wizy do Algierii?

Tak. Jeśli planujesz wyjazd do Algierii i masz obywatelstwo inne niż algierskie lub nie posiadasz statusu osoby zamieszkałej w Algierii, musisz ubiegać się o wizę. Zasada ta nie dotyczy osób z państw nieobjętych obowiązkiem wizowym, do których jednak nie zalicza się Polska. We wniosku należy zaznaczyć, o jakiego typu wizę chcesz się ubiegać: dyplomatyczną, służbową, kurtuazyjną, prasową, turystyczną, biznesową, studencką, pracowniczą, rodzinną, medyczną, kulturalną lub tranzytową. Opłata konsularna różni się w zależności od rodzaju wizy i wynosi 360 zł lub 450 zł. Czas oczekiwania na wizę to 14 dni i nie ma możliwości przyspieszenia tej procedury.

Czy Ambasada Algierii pomaga w uzyskaniu wizy do Polski?

Nie. Jeśli chcesz ubiegać się o wizę do Polski, musisz złożyć wniosek w odpowiednim konsulacie za granicą. W przypadku Algierii należy udać się do Ambasady Polski w Algierze.

Wyślij zapytanie o wycenę:

Rodzaj legalizowanego dokumentu, liczba dokumentów
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.