Ambasada Iraku w Polsce

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Iraku

Jeżeli państwo, w którym wykorzystywany będzie dokument, nie jest stroną Konwencji Haskiej (Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.), wtedy dokument wymaga tzw. „zwykłej legalizacji”, nie Apostille. Wykaz Państw stron Konwencji haskiej z 1961 r. dostępny jest na stronie:  Konwencja Haska. Ponieważ Irak nie jest stroną konwencji haskiej, dlatego po legalizacji w MSZ dokumenty muszą być zalegalizowane w Ambasadzie Iraku  w Polsce.

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

  • Dokumenty handlowe
  • Dokumenty cywilne
  • Dokumenty osobiste
  • Dokumenty sądowe
  • Dokumenty szkolne
  • Inne dokumenty

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

‣ Dokumenty ukończenia szkoły/uczelni
‣ Akt małżeństwa, zgonu, urodzenia
‣ Dokumenty handlowe
‣ Akty notarialne, pełnomocnictwa
‣ Zaświadczenie o niekaralności
‣ Inne

Czy wymagane jest tłumaczenie?

‣ Tak, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język angielski lub chiński

Wymagane dokumenty:

w przypadku dokumentów handlowych wymagany jest dokument KRS lub CEIDG firmy

 

Opłaty konsularne / w Ambasadzie:

DokumentCzas legalizacjiOpłata konsularna
Legalizacja dokumentu prywatnego2-3 dni160  USD za 1 dokument
Legalizacja dokumentu  handlowego2-3 dniindywidualnie

Dane kontaktowe:

Ambasada Republiki Iraku

ul. Dąbrowiecka 9A, 03-932 Warszawa

tel.: 22 617 57 73

e-mail: iraqembassy@ambasadairaku.pl

Ambasada Iraku – informacje ogólne

Ambasada Iraku w Polsce znajduje się w Warszawie przy ul. Dąbrowieckiej 9A. Ambasador Iraku jest również akredytowany w Republice Łotewskiej. Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Irakiem w 1932 roku, a iracka Ambasada istnieje oficjalnie w Polsce od 2004 roku (wcześniej funkcjonowała jako Biuro Łącznikowe).

Godziny otwarcia Ambasady Iraku:

Ambasada Iraku w Warszawie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00. Dokumenty do legalizacji możesz dostarczyć w godzinach 9:00 – 13:00. 

Czy Polacy potrzebują wiz do Iraku?

Tak. Wiza do Iraku może być wydana najwcześniej 3 miesiące przed planowaną podróżą. Ambasada Iraku nie podaje precyzyjnych informacji na temat czasu oczekiwania na wizę, dlatego należy złożyć dokumenty i czekać na decyzję. Jeśli starasz się o wizę po raz pierwszy, musisz stawić się w warszawskim konsulacie osobiście. W przypadku kolejnej wizy dopuszczalne jest pośrednictwo wizowe. 

Możesz aplikować o wizę jednokrotną (na 30 dni, opłata: 40 USD) lub wizę wielokrotną (pobyt powyżej miesiąca z możliwością wielokrotnego przekroczenia granicy, opłata: 100 USD).

Ile kosztuje legalizacja dokumentów?

Równie istotna kwestia to obowiązkowa opłata za usługę, jaką jest legalizacja dokumentów. Irak to kraj, do którego się wybierasz i potrzebujesz oficjalnej legalizacji? Za legalizację dokumentu prywatnego zapłacisz 160 USD*, natomiast koszt legalizacji dokumentów handlowych ustalany jest indywidualnie*. Czas oczekiwania wynosi 2-3 dni.