Ambasada Kataru w Polsce

Legalizacja dokumentów w Ambasadzie Kataru

Jeżeli państwo, w którym wykorzystywany będzie dokument, nie jest stroną Konwencji Haskiej (Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.), wtedy dokument wymaga tzw. „zwykłej legalizacji”, nie Apostille. Wykaz Państw stron Konwencji haskiej z 1961 r. dostępny jest na stronie:  Konwencja Haska. Ponieważ Katar  nie jest stroną konwencji haskiej, dlatego po legalizacji w MSZ dokumenty muszą być zalegalizowane w Ambasadzie Kataru w Polsce.

Rodzaj legalizowanych dokumentów:

Czy wymagane jest tłumaczenie?

Opłaty konsularne / w Ambasadzie:

DokumentCzas legalizacjiOpłata konsularna
Legalizacja dokumentu prywatnego10-25 dni 25 EUR za 1 dokument
Legalizacja dokumentu  handlowego2-3 dni

Indywidulanie – Faktura VAT

38 EUR –  za 1 dokument

25 EUR –  świadectwo zdrowia

Dane kontaktowe:

Ambasada Państwa Kataru
ul. Książęca 15, 00-498 Warszawa
tel.: 22 622 22 88
www: warsaw.embassy.qa
e-mail: warsaw@mofa.gov.qa

Ambasada Kataru – informacje ogólne

Ambasada Kataru w Polsce znajduje się w Warszawie przy ul. Książęcej 15. Obecnym ambasadorem jest Jego Ekscelencja Pan Abdulla A. Rahman N. Fakhroo. Ambasador Kataru w Warszawie jest również akredytowany w Republice Łotewskiej. Stosunki dyplomatyczne między Polską i Katarem zostały nawiązane w 1989 roku, a Ambasadę w Warszawie otwarto w 2008 roku.

Godziny otwarcia Ambasady Kataru:

Ambasada Kataru w Warszawie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 12:30.

Czy Polacy potrzebują wiz do Kataru?

Niekoniecznie. Do Kataru mogą wjechać obywatele RP z ważnym paszportem (minimum 6 miesięcy ważności) i podróżować w ruchu bezwizowym do 90 dni. Przepis ten nie dotyczy paszportów tymczasowych. Wjazd turystyczny do Kataru odbywa się na podstawie bezpłatnej wizy wydawanej na przejściu granicznym po okazaniu paszportu i potwierdzonego biletu powrotnego lub dalszej podróży. Jest to wiza wielokrotnego wjazdu, ważna 180 dni od daty wydania (bez możliwości przedłużenia), która uprawnia do spędzenia do 90 dni w Katarze, zarówno podczas jednej, jak i kilku podróży.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów?

Ambasada Kataru to miejsce, w którym prowadzona jest legalizacja dokumentów. W związku z tym, że Katar nie jest stroną konwencji haskiej, oprócz legalizacji w MSZ konieczna jest również wizyta w konsulacie. Legalizacja dokumentów prywatnych to koszt 25 euro, natomiast w przypadku dokumentów handlowych koszt legalizacji wynosi 38 euro. Cena za legalizację faktury VAT jest ustalana indywidualnie, a za świadectwo pracy zapłacimy 25 euro. Nie ma obowiązku wcześniejszego umawiania się na wizytę w Ambasadzie Kataru.

Wyślij zapytanie o wycenę:

Rodzaj legalizowanego dokumentu, liczba dokumentów
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.